ПРО НАС

Яке майбутнє та сьогодення олив для агротехніки?

Яке майбутнє та сьогодення олив для агротехніки?

Технічне переоснащення українського парку техніки доповнюється переходом з ГОСТівських мастильних матеріалів. При цьому правильний підбір олив для аграрної техніки повинен враховувати не лише необхідні в’язкісно-температурні характеристики і продуктивність мастильних матеріалів, а і їхній ресурс та сумісність для сучасних моделей тракторів та аграрних машин з комплексними системами очищення відпрацьованих газів, керування трансмісією, гідравлічними компонентами та ін. Але використання мультифункціональних універсальних тракторних олив у двигунах агротехніки стає дедалі не задовільним.

Співпраця з провідними брендами аграрної техніки дозволяє не лише забезпечувати поточні потреби конвеєрного виробництва, а й створювати новітні мастильні матеріали для задоволення потреб нових моделей агротехніки. З технічної точки зору олива розглядається як конструктивний елемент агрегату, наприклад двигуна, трансмісії, гідросистеми і т.д. Підприємство з розробки та виробництва мастильних матеріалів, технічних рідин і засобів по догляду Opet Fuchs забезпечує не лише заводське заповнення техніки на конвеєрах виробників, а й пропонує свої продукти та послуги через офіційне представництво «Фукс Мастила Україна» на території нашої держави. Галузеві OEM-партнери та мережа дистриб’юторів Opet надають необхідні оливи, мастила, рідини, сервіс та супровід для різноманітних моделей аграрної техніки із залученням технічного відділу та інструментів діагностики Fullcheck.

Дивлячись у майбутнє, пам’ятаємо про минуле

У співпраці із досвідченими компаніями аграрного ринку фахівцями «Фукс Мастила Україна» були підібрані замінники найбільш популярних продуктів минулої епохи, які пройшли лабораторні та польові випробування і успішно використовуються у багатьох господарствах. Альтернативні мастильні матеріали із асортименту Opet українські землероби використовують замість ГОСТівських, при чому зі значно більшим запасом продуктивності та кращим збереженням ресурсу сільськогосподарських машин.

Окрім постійно затребуваного та доступного он-лайн функціоналу Fullmatch з підбору олив фахівцями Opet разом із урахуванням інтересів та побажань відділів механізації створюються індивідуальні карти мащення для сільськогосподарських парків техніки з можливістю уніфікації. Це дозволяє не лише мінімізувати складські запаси аграрних господарств, а і оптимізувати міжсервісні інтервали обслуговування у рамках сервісу Fullcheck, що дозволяє з легкістю демонструвати та отримувати суттєві економічні переваги і у результаті підвищувати рентабельність аграрного бізнесу.

Спрощення роботи через уніфікацію

Серед моторних олив Opet для аграрної техніки максимально універсальними виступають мастильні матеріали серії Fullpro HT MSPS, які є сумісними з системами очищення відпрацьованих газів, такими як EGR, SCR, DOC, SCRT, CRT та звісно ж DPF. Оливи Fullpro HT MSPS є продуктами розробки для двигунів агротехніки виробництва розвинених ринків сільського господарства. При цьому забезпечується зворотна сумісність, тобто дані оливи замінюють мастильні матеріали попередніх поколінь.

Моторна олива на синтетичній основі Fullpro HT MSPS 10W-40 є продуктом першого заповнення на конвеєрах Case та New Holland (CNH MAT 3521) у Туреччині. Поміж ліцензованих продуктів Opet мастильний матеріал Fullpro HT MSPS 15W-40 забезпечує надзвичайний рівень експлуатаційних характеристик згідно останнього класу API CK-4 та виступає замінником оригінальних моторних олив виробників сучасної агротехніки (Fendt, Massey Ferguson, Valtra, AGCO та ін.). Трійку продуктів цієї серії доповнює схожа за специфікаціями до попередньої оливи енергозберігаюча Fullpro HT MSPS 10W-30 з поліпшеними характеристиками плинності. Призначена у першу чергу для техніки CLAAS, Renault Trucks та Volvo Trucks, а також може застосовуватися у ряді марок комерційних машин.

Для особливо важкої роботи

Для задоволення потреб широкого парку техніки і аграрних господарств у асортименті Opet домінує високопродуктивна моторна олива Fullpro HT CI-4 15W-40, що призначена як для дизелів, так і для застосовування у бензинових двигунах. Розроблена спеціально для захисту позашляхових машин, що виконують норми Stage IIIA/Tier 3 та є оснащеними системами рециркуляції відпрацьованих газів EGR (Exhaust Gas Recirculation) і селективного каталітичного відновлення SCR (Selective Catalytic Reduction) з використанням AdBlue.

Мастильний матеріал Fullpro HT CI-4 15W-40 ефективно протистоїть утворенню сильних кислот, підвищеному утворенню сажі за важких умов роботи, які виникають при відкритті клапану EGR, коли частина зужитих газів повертається до камери згоряння. Стабільність характеристик продукту протидіє загущенню оливи і є розрахованою на суворіший температурний режим роботи, що суттєво краще зменшує зношення деталей двигуна у порівнянні з оливами нижчих класів. Водночас Fullpro HT CI-4 15W-40 володіє одночасно рядом схвалень виробників двигунів і машин, відповідає вимогам New Holland, Case, CLAAS, AGCO та багатьох інших OEM.

Показовим прикладом якості Opet на просторах України є ряд проведених польових випробувань Fullpro HT CI-4 15W-40 з лабораторними аналізами зразків, за результатами яких було встановлено подовжені інтервали міжсервісного обслуговування (New Holland T8.390, Case STX 500 та ін.) із відмінними показниками роботи, зменшеним споживанням оливи на долив та резервним запасом експлуатаційних властивостей.

Надзвичайний рівень експлуатаційних характеристик демонструє моторна олива Fullpro HT 10W-40, яка наділена технологією потрійного захисту, що забезпечує до 24% зменшення споживання оливи (у порівнянні з нормами випробувань ОМ602А), до 33% вищий рівень стабільності (відносно вимог тесту MACK T 8E) та до 46% вищий рівень опору (понад ліміт специфікацій CC-L-085-099) навіть за найтяжчих умов. Володіє багатьма схваленнями для суворих факторів експлуатації. Fullpro HT 10W-40 замінює оригінальні продукти CLASS, AGCO та перевірена у реальних умовах роботи в Україні і є рекомендованою для подовжених міжзмінних інтервалів.

Завжди на допомозі

Лінійку високопродуктивних олив Fullpro HT гармонічно доповнює серія мастильних матеріалів Fullmaster, що призначена для атмосферних і оснащених турбонагнітанням дизельних двигунів потужної комерційної техніки. Створена на синтетичній основі олива Fullmaster 10W-40 є сертифікованою за API CI-4 та володіє рядом ключових схвалень виробників комплектного обладнання (Original equipment manufacturer - OEM). Демонструє відмінні в’язкісно-температурні характеристики і забезпечує захист двигуна від зношування під час пуску та тривалої роботи. Fullmaster 10W-40 призначена для широкого спектру двигунів дизельної техніки, зокрема аграрної, та машин різноманітних виробників, у тому числі для яких регламентована моторна олива згідно GLOBAL DHD-1, JASO DH-1 та інших класифікацій.

Спеціальна комбінація складових оливи Fullmaster Turbo 15W-40 дозволяє використовувати її з паливом нестабільної якості. Зокрема при роботі двигуна на оливі Opet Fullmaster Turbo 15W-40 допускається використання дизельного палива з вмістом сірки більше 0,5%, що задовольняє найвибагливіші вимоги щодо мащення дизельних двигунів легкої та важкої комерційної техніки, будівельного і сільськогосподарського обладнання. Fullmaster Turbo 15W-40 ефективно протистоїть зношуванню в екстремальних умовах експлуатації, ефективно подовжує строк служби клапанів, а також попереджує утворення вуглецевих відкладень, що дозволяє збільшити термін служби двигуна.

Альтернативна продуктам ГОСТ олива Fullmaster 15W-40 від Opet демонструє вищі експлуатаційні показники та може використовуватися замість М-10Г2к, М-10ДМ та інших. Забезпечує зменшену витрату на згоряння, що попереджує необхідність доливання, а також є менш схильною до утворення нагару на толоках (поршнях). Олива Fullmaster 15W-40 є особливо рекомендованою для дизельних двигунів з високою частотою та інтенсивністю експлуатації і великим пробігом.

Чудес не буває

Широкий асортимент олив може ускладнити роботу відділів механізації та закупівель, тому зі сторони виробників аграрної техніки свого часу спостерігалася тенденція до агітації застосування універсальних олив, що придатні до усіх агрегатів – двигунів, гідравлічних механізмів і трансмісій. Але із розвитком конструктивних рішень, ускладненням умов роботи і ростом екологічних вимог традиційний підхід OEM щодо спрощення обслуговування техніки відходить у минуле. Фізично неможливо створити абсолютно універсальну STOU оливу, яка б задовольняла усі експлуатаційні вимоги новітнього двигуна та одночасно складної трансмісії і гідросистеми.

Сама абревіатура STOU є скороченням від Super Tractor Oil Universal, що позначає супер-універсальну тракторну оливу. Поєднання достатнього рівня мийно-диспергувальних, нейтралізаційних та термоокисних характеристик мастильного матеріалу, необхідних для дизельного двигуна, по суті не залишає шансів для підтримання властивостей оливи при роботі у трансмісії, яка вимагає високих протизношувальних та антипінних характеристик, не кажучи навіть про мокрі гальма. Натомість майбутнє за універсальними тракторними трансмісійними оливами UTTO (Universal Tractor Transmission Oil) та висококласними моторними оливами, як то згаданими вище Fullpro HT, що здатні задовольнити вимоги сучасних агрегатів та систем агротехніки.

Раціональний підхід до обслуговування с/г техніки

Сучасні технології виробництва на новому заводі Opet Fuchs забезпечують виготовлення багатоцільових олив класу UTTO з надзвичайними робочими характеристиками. Зокрема Fulltrac Fluid Y 10W-30 є вибором OEM щодо заводського заповнення аграрної техніки і виконує вимоги новітньої специфікації CNH MAT 3540. Ця флагманська мультифункціональна олива Opet є рекомендованою до застосування у механічних та автоматичних трансмісіях, в тому числі типу CVT, Power-Shift та Shuttle-Shift, а також планетарних передачах мостів, легко та середньо навантажених редукторах, механізмах відбору потужності, кінцевих передач, системах вологих гальм та гідравлічних системах різноманітних сільськогосподарських машин. Універсальна олива Fulltrac Fluid Y 10W-30 спеціально розроблена у першу чергу для високопродуктивної техніки Case, New Holland та Steyr, зокрема моделей агротехніки Magnum, Quadtrac та ряду інших.

Попередня розробка Opet Fuchs для масового ринку гідротрансмісій агротехніки є багатофункціональною оливою Fulltrac Fluid X 10W-30 класу UTTO. Виконуючи вимоги специфікації CNH MAT 3525 та 3505, Case 1210, John Deere JDM J20D/C, Massey Ferguson CMS M1145 та інших, цей продукт є еквівалентним класам в’язкості 80W-80 за SAE J306 та володіє базовими властивостями на рівні API GL-4. Спеціалізований комплекс легувальних додатків у композиції з ретельно відібраними базовими оливами надають Fulltrac Fluid X 10W-30 надзвичайних захисних властивостей для найскладніших умовах експлуатації у багатьох трансмісіях та гідросистемах тракторів і сільськогосподарських машин.

Прогрес не спинити

З метою економії на мастильних матеріалах може мати місце використання сугубо гідравлічних олив у агротехніці з розділеними контурами систем мащення трансмісії та гідравліки у останніх. При цьому необхідно зауважити, що застосування традиційних гідравлічних олив на кшталт МГЕ-46 може бути недопустимим у гідроприводах певних моделей машин або навіть недоречним за важких умов експлуатації агротехніки, вже не кажучи про мастильні матеріали з позначеннями типу И-40А, И-20А та ін. згідно ГОСТ.

Найменування гідравлічних олив Dura від Opet є тотожним першій частині назви всесвітньо відомого бренду побутових батарейок, символом якого є кролик. Натомість оливи Opet Dura асоціюються у першу чергу з якістю, яку підкреслюють поставки на численні конвеєри виробників OEM у якості першого заповнення техніки та для роботи самого обладнання. При цьому гідрооливи Opet перевершують за своїми характеристиками згадані ГОСТівські продукти і замінюють останні.

На ринку домінують гідравлічні рідини, вироблені з мінеральних базових олив (близько 86%). Для створення продуктів Opet Dura також використовуються високоякісні легувальні додатки (присадки) провідних американських постачальників, які навіть у невеликій ваговій долі надають товарній оливі необхідних властивостей та покращених характеристик, що необхідні для роботи у гідроприводах агротехніки.

Асортимент гідравлічних олив Opet Dura складається з 2-х серій продуктів для задоволення потреб масового ринку гідрообладнання та техніки, для яких у першу чергу регламентовано застосування продуктів згідно DIN 51524 Part 2, 3; ISO 6743/4 – HM, HV та інших специфікацій провідних OEM.

Замість резюме

Використання мастильних матеріалів вищих класів та коригування міжсервісних інтервалів обслуговування техніки створює максимальний ефект роботи агропідприємства. Вигода від використання продуктів Opet помітна навіть у короткостроковій перспективі і приносить суттєві фінансові вигоди за постійної співпраці. Разом з буденним моніторингом стану олив задля своєчасної заміни і попередження поломок, Fullcheck LAB дозволяє також проводити випробування олив, мастильних матеріалів і рідин з метою розширення інтервалів міжсервісного обслуговування агротехніки у допустимих OEM межах та з урахуванням поточних умов експлуатації. Це дозволяє рідше замінювати витратні матеріали, як от оливи та фільтри, залучати обслуговуючий персонал, а також мінімізувати простої техніки та загальні витрати.

Звертайтеся до Opet для отримання вигідних пропозицій та високоякісних продуктів, що необхідні саме для вашого агробізнесу!

Завітайте на наш marketplace - buy.opet.ua

ПОВЕРНУТИСЯ ДО НОВИН