ПРО НАС

Раціональне обслуговування гібридів та електромобілів

Раціональне обслуговування гібридів та електромобілів

Відсутність моторної оливи не виключає необхідність превентивної заміни мастильного матеріалу у трансмісії електромобіля, яка є особливо актуальною також для гідридного авто. Вигідні та надійні рішення для багатьох моделей електрифікованих автомобілів пропонує Opet.

Хоча на ринку присутні певні брендовані продукти, які виробники пропонують у якості універсальних трансмісійних олив для авто з електротягою, далеко не завжди є доцільним використання таких дороговартісних рішень. Сучасний завод Opet Fuchs Madeni Yağ San. Tic. A.Ş випускає роками перевірені оливи, що підходять для гібридних машин та електромобілів. Трансмісійні рідини Opet Lubricants серії ATF володіють високими діелектричними властивостями та термічною кондуктивністю, що є ключовими критеріями олив для трансмісій гібридів та електрокарів.

З технічної точки зору для зазначених авто важливими є висока стійкість оливи до зсуву, аерації та піноутворення за впливу екстремальних крутних моментів електродвигуна та високих частот обертання. Електропровідні характеристики є важливими, однак не визначальними, оскільки по своїй природі оливи не проводять струм. Нещодавнє оновлення рецептури з використанням оновленої формуляції офіційно розширило рекомендації застосування флагманської оливи ATF DX VI на скромну кількість автобрендів, які у дійсності представляють популярний та динамічно зростаючий сегмент сучасних моделей гідридних авто та електромобілів, що займають левову частку ринку.

Високоефективна трансмісійна рідина Opet ATF DX VI розроблена з урахуванням вимог новітніх технічних рішень виробників автомобілів, у першу чергу таких як Ford, GM, та трансмісій (ZF, JATCO). Виконує вимоги галузевих специфікацій JASO M315 1A-LV / 2A та багатьох похідних і суміжних, наприклад Toyota THS-II, Honda ATF-Z1 / DW-1, що дозволяє використовувати оливу ATF DX VI у трансмісіях гібридних та електричних моделях таких автомобілів як Prius, Prius Plug-In Hybrid, Lexus, Fit, Legend, Mazda Skyactiv-Hybrid (Toyota Hybrid Synergy Drive), BYD (Hybrid Transmission DHT) з бензиновим двигуном Xiaoyun, що працює за циклом Аткінсона та Tesla Model S, Model 3, Model X.

Надзвичайні характеристики термічної кондуктивності малов’язкої оливи ATF DX VI виробництва Opet Lubricants забезпечують критично важливе охолодження трансмісій з гібридними та електричними силовими установками. Цілком синтетична основа надає мастильному матеріалу підвищену стійкість до окислення та покращені фрикційні властивості, що додатково посилені спеціальними легувальними додатки і створюють синергічний ефект протизношувальних характеристик.

Трансмісійна олива Opet ATF DX VI сумісна з матеріалами ущільнювачів (сальниками і прокладками) та кольоровими металами сучасних редукторів, особливо міддю (Cu) та карбоновими синхронізаторами, які присутні у коробках перемикання передач (КПП) i-DCD автомобілів Honda. Варто зауважити, що автовиробником рекомендовано виконувати заміну оливи у системах гібридних силових трансмісій i-DCD та I-MMD кожні 40 000 км пробігу авто або 2 роки, у залежності від того, що настає раніше. При цьому достатньо 4 літри ATF DX VI як для трансмісії з сухим, так і оливо зануреним зчепленням відповідно. Загалом для вищезазначених автомобілів Toyota з «вологим» електромотором рекомендації є аналогічними при загальній ємності близько 12 літрів, тобто регламентована операція часткової заміни рідини трансмісії.

Суттєво більшим є інтервал заміни трансмісійної оливи у гібридних автомобілях Nissan та Infiniti, в яких електромотор не контактує з рідиною. Напрацювання до технічного обслуговування може досягати 120 000 км на оливі Opet ATF DX VI для задньо- та повнопривідних гібридів з КПП JATCO моделі JR712E, починаючи з 2010 року випуску. Однак завбачливі автовласники виконують заміну оливи трансмісії дещо раніше, особливо за динамічного водіння та важких умов експлуатації.

У гібридній моделі Nissan X-Trail застосована система трансмісії CVT8-HV, для якої регламентовано сервісне обслуговування з настанням пробігу у 100 000 кілометрів. Встановлене вологе зчеплення коробки передач виробництва JATCO вимагає використання спеціального мастильного матеріалу, яким є Opet ATF CVT. При цьому сервісний об’єм часткової заміни рідини становить половину ємності системи – 7 з 14 літрів відповідно.

Раціональним вибором для багатьох типів трансмісій гібридних автомобілів та електрокарів з метою превентивного обслуговування виступають високоякісні та доступні оливи Opet ATF.

Звертайтеся за подробицями до партнерів та дистриб’юторів Opet і долучайтеся до наших спільнот Viber та Facebook, щоб дізнатися більше.

ПОВЕРНУТИСЯ ДО НОВИН