ПРО НАС

Оливи Opet: канали збуту і дистрибуція в Україні

Оливи Opet: канали збуту і дистрибуція в Україні

Мастильні матеріали марки Opet добре відомі в Україні вже не перший рік. Ці оливи та робочі рідини використовуються в легковиках та вантажівках, в сільгосптехніці, в будівельних машинах тощо. Де і як продаються ці матеріали? В цьому матеріалі ми розповімо про дистриб’юторську мережу Opet в Україні.

Opet Fuchs Madeni Yağ A. Ş. – одна з найпотужніших промислових компаній Туреччини, заснована ще 1960-го року. Вона є частиною відомого в світі німецького виробника мастильних матеріалів преміум-класу FUCHS (“Фукс”). В Україні марка була представлена з березня 2018-го, і за неповні шість років вийшла у першу двадцятку брендів на українському ринку. Обійшовши, між іншим, імпортерів інших марок, які працюють в країні понад 20 – 30 років; при тому що в цілому на ринку мастильних матеріалів в Україні є близько 300 брендів.

Якість олив Opet

Оливи та інші матеріали Opet відразу були заплановані як високоякісний продукт, тому вони мають добру репутацію у світі виробників та експлуатантів і важкої техніки, і легкових авто. Новий завод компанії, запущений в дію у вересні 2019 р. поблизу м. Ізмір на заході Туреччини, працює за найсучаснішими стандартами ISO – за менеджментом, техпроцесом, контролем якості тощо. Продукція для українського ринку виготовляється саме тут, з використанням найкращої сировини преміум класу від світових компаній-лідерів і під трирівневим контролем якості. Підприємство повністю автоматизоване, тож вплив людського фактору на якість продукції тут мінімальний.

Показово, що власна лабораторія Opet Fullcheck, проводячи до 300 тис. тестів на рік, частину польових випробувань олив на різних видах техніки проводить в Україні.

Позиціонування Opet на ринку

Компанія Opet Fuchs Madeni Yağ A. Ş. виробляє моторні та трансмісійні оливи вже понад шістдесят років. Кінцевий споживач – пересічний автомобіліст обирає їх тому, що вони доступні за ціною і при тому мають високі характеристики, згідно вимог до найсучасніших моделей.

В принципі, з тих самих причин обирає Opet в партнери і великий бізнес: ці оливи використовуються як продукт першого заповнення на складальних конвеєрах заводів Ford Otosan, Fiat (Tofas), Case, New Holland (Turk Tractor), Otokar та інші. Про те саме кажуть і офіційні допуски від таких виробників, як Volvo, MAN, Volkswagen, Renault, Mercedes-Benz, BMW тощо.

Ще один аргумент на користь партнерства з Opet – добре налагоджена система дистрибуції в усіх країнах, де представлена марка.

Дистриб’юторська мережа Opet в Україні

Для тих, хто продає оливи та технічні рідини Opet оптом і в роздріб, важливі не тільки характеристики продуктів, а й зручність комунікації і оперативність постачань. І тут в “Опет” є вагомий козир: серед трьох сотень брендів олив на українському ринку Opet один з тих небагатьох, хто представлений напряму – самим виробником.

Відповідно, саме виробник як найбільш зацікавлений у збуті гарантує і стабільність постачань, і повну підтримку – в маркетингу, в технічних і в фінансових питаннях. Безпосередньо в Україні виробник приймає замовлення на нові партії товару і бере до уваги всі можливі побажання та претензії, у випадку наявності таких.

Для більшої зручності партнерів вся територія України охоплена мережею дистриб’юторів, їх є 11 – в обласних центрах на півночі країни, на півдні, в центрі, на заході і сході. В офісах працюють кваліфіковані фахівці, які проходять регулярні навчання на базі імпортера, завдяки чому досконало знайомі з продуктовою лінійкою, всіма нюансами застосування олив та тонкощами їх реалізації.

Особлива увага приділяється саме технічній підтримці, оскільки для кінцевого споживача головна мета завжди одна: за рахунок правильно підібраної оливи продовжити час безвідмовної роботи техніки, не витрачаючи при тому зайвих коштів.

Персонал дистриб’юторських компаній сповідує гнучкий підхід до співпраці з клієнтами, завжди готовий піти назустріч, підказати найкращий варіант, надати консультації щодо продуктів.

Як компанія з давніми, більш як піввіковими традиціями, Opet багато робить для підтримки своїх клієнтів, для підтримання їхньої лояльності. Так, в мережі постійно діють ті чи інші акційні пропозиції та значне відтермінування платежів, що наразі є важливим критерієм вибору постачальника. Та й взагалі, досвідчених операторів ринку у співробітництві з українським імпортером Opet приваблює реалістичне, вигідне ціноутворення. Велике значення в наш час грає також оперативна доставка партій товару за рахунок постачальника.

В мережі дистриб’юторів є партнери різних типів. Зокрема, з вузькою спеціалізацією – наприклад такі, що працюють суто з аграрними підприємствами з їхньою специфічною технікою і особливими умовами експлуатації. З іншого боку, є партнери мультиканальні, які закривають асортимент по всіх типах наявної в регіоні техніки. Такий розподіл функцій дає змогу задовольнити потреби найвибагливіших клієнтів. Власне, про напрямки збуту олив варто розповісти детальніше.

П’ять каналів продажів Opet

Представництва Opet покривають всі п’ять каналів збуту олив та інших продуктів марки.

Аграрний сектор

Це потужний канал збуту, і в цьому сегменті позиції “Опета” із року в рік неухильно міцнішають. Авторитету бренду додає факт, що оливи та рідини Opet використовуються як продукт першого заливу на складальних конвеєрах тракторів та комбайнів марок Case, New Holland та інших, які виробляються в Туреччині.

Будівельна техніка

Великий сегмент продаж олив Opet – будівельна, кар’єрна та інша техніка промислового призначення. Оливами Opet в Україні заправляють самоскиди, навантажувачі, бульдозери всесвітньо відомих марок MAN, Caterpillar, Komatsu, Volvo, Renault, Mercedes та ін. Такої техніки чимало в парках постійних клієнтів компанії, а в асортименті Opet зі свого боку є продукти з усіма необхідними технічними характеристиками та схваленнями.

Перевізники

Автотранспортні перевезення – значна галузь української економіки, і при тому рухомий склад компаній-перевізників щороку молодшає. Відповідно, тягачам потрібні дедалі якісніші моторні та трансмісійні оливи, антифризи та інші рідини. “Вантажна” напівсинтетика і синтетика широко представлена в асортименті Opet, і підтвердженням довіри до неї є використання для конвеєрної заправки вантажівок Ford Truck на заводі Ford Otosan, що в Туреччині.

Станції техобслуговування

Численні українські СТО використовують для клієнтських легковиків оливи марки Opet. Власникам автомайстерень цей бренд зручний з кількох причин: і через довіру до нього автомобілістів, і через зручний канал отримання, і через різноманіття упаковок, і через вигідні умови в фінансовому плані.

Магазини

Достатня популярність марки серед автомобілістів і активна робота дистриб’юторів роблять доцільною реалізацію цих олив через роздрібну мережу. Власне, не лише власники магазинів, а всі партнери добре знають про оперативність виконання оптових замовлень. Після надходження замовлення від дистриб’ютора в головний український офіс проходить близько 10 діб, і товар вже в Києві. На випадок непередбачуваних обставин компанія тримає 2-місячний запас олив на імпортерському складі, і ще 1,5-місячний запас завжди є на складах дистриб’юторів. Це характерна риса саме компанії з власним представництвом в України, адже з іншою організацією вкрай складно забезпечити подібну оперативність постачань широкого асортименту продукції.

Як долучитись до кола дистриб’юторів

Стратегія розвитку українського представництва Opet на 5 років передбачає вихід в топ-10 імпортерів олив в Україні до 2027 року. Крім таких заходів як розвиток складів, рекламні компанії та навчання працівників планується розширення дистриб’юторської мережі.

На сьогодні ще є вільні канали збуту та території для дистрибуції, тож імпортер запрошує до співпраці компанії, що мають досвід в реалізації мастил та автокомпонентів, із сформованою командою з продажів та логістикою на території діяльності. Бажаючі залучитись до числа партнерів Opet можуть звертатись до керівника відділу Opet через електронну скриньку Maksym.Romashyn@fuchs.com.

Джерело autocentre.ua

ПОВЕРНУТИСЯ ДО НОВИН