ПРО НАС

Червоні чи зелені оливи «ГУР» – які обрати?

Червоні чи зелені оливи «ГУР» – які обрати?

Гідропідсилювач керма, або так званий ГУР, підвищує комфорт та безпеку руху. Однак технічне вдосконалення систем допомоги кермування потребує вибору відповідної рідини.

Традиційні підсилювачі рульового зусилля представляють собою по суті замкнену гідравлічну систему, у якій типово використовується рідина червоного забарвлення, що призначена для автоматичних трансмісій (ATF). Такими оливами є рідини серії Opet ATF, що виготовлені як на традиційній мінеральній, так і синтетичній основах.

Вимоги гідропідсилювачів, які працюють за легких умов або оснащені ємнісними системами чи додатковими контурами охолодження, задовольняє ATF DX II червоного кольору. Доступна у зручних каністрах 1, 3, 20 та 205 літрів для регламентного обслуговування системи кермування. Покращеними властивостями володіє ATF DX III, що виготовлена на синтетичній основі та доступна у ідентичних фасуваннях. Відповідає специфікаціям Ford Mercon, Allison C-4, ZF TE-ML 09 та багатьом іншим.

До речі, перший у світі електрогідравлічний (гібридний) підсилювач керма був змонтований у автомобілі Ford, а наразі техніка цієї марки заповнюється оливами Opet на конвеєрі заводу Ford Otosan в Туреччині.

Цілком синтетичною є багатофункціональна олива Opet ATF MV, що володіє вищими експлуатаційними властивостями і, відповідно, перевершує попередні специфікації. Червона ATF MV підходить та є рекомендованою для сучасних автомобілів, що оснащені високопродуктивними системами кермування із зворотним зв'язком, які вимагають характеристик оливи на рівні Special Honda Power Steering Fluid, Hyundai/KIA SP-III, Mitsubishi PSF-III, DIA QUEEN PSF, Nissan PSF-II, Ford Mercon, Mercon SP, MERCON V (замінює WSA-M2C195-A), Mazda та ряду інших світових виробників автомобілів.

Поліпшені енергоощадні властивості підсилювача керма забезпечують оливи нижчої в'язкості, наприклад ATF DX VI червоного кольору. Натомість рідини зеленого забарвлення призначені в основному для високо прецизійних систем, що за вказівками ОЕМ не потребують обслуговування, тобто є заповненими «пожиттєво».

Обирайте правильну оливу для гідропідсилювача керма за допомогою безкоштовного сервісу Fullmatch та купуйте на маркетплейсі buy.opet.ua необхідні рідини для легкових автомобілів, мотоциклів, аграрної, комерційної та спеціальної техніки.

ПОВЕРНУТИСЯ ДО НОВИН