ПРО НАС

Промиваємо обприскувач перед зимою

Промиваємо обприскувач перед зимою

Підготовка до зимового зберігання самохідної аграрної техніки та причіпних обприскувачів дещо відрізняється від звичайного промивання очисниками. Консервація може передбачати тривале зберігання за непередбачуваних умов та коливань температур.

Міжсезонне зберігання має на меті не допущення розвитку процесів окислення, корозії та, тим більше, руйнування компонентів агрегатів. Для очищення та промивання оприскувачів по закінченню сезонної роботи та при підготовці польового обприскувача до зимового зберігання варто використовувати автомобільний антифриз, причому у вигляді концентрату.

Консервація оприскувача на зиму за допомогою антифризу має ряд переваг у порівнянні з сухою консервацією, до яких можна віднести відсутність необхідності розбирання системи, застосування пневматичного обладнання для продування, виключення контакту деталей з киснем (окиснювачем), краще збереження гумо-технічних виробів та, зрештою, економія часу.

Оскільки вода має найменший об’єм за температури +4°C та стрімко розширюється при замерзанні, використання концентрованої рідини Super Antifreeze виключає ризик утворення льоду та поривів системи обприскування за зимового зберігання. Блакитний антифриз Opet Super Antifreeze є концентрованою рідиною, яку слід розмішати з водою перед використанням.

Оскільки в системі обприскувача до заливання антифризу знаходиться вода, перед його додаванням слід дещо понизити концентрацію, але не більше ніж на 50%, так як температура застигання такого розчину становить -37°C та буде зростати при більшій кількості води (замерзання 33% розчину починається з -17°C). Низька лужність готового антифризу Super Antifreeze нейтралізує кисле середовище та є меншою від значень побутового мила (8,6 рН водного розчину 50%). Для точного контролю отриманих значень можна скористатися кишеньковим рефрактометром та тест-стрічками або звернутися до фахівців Opet в Україні.

Для промивання та збереження обприскувача також можна використовувати рідину під назвою Extended Life Antifreeze, що представляє собою концентрований високоресурсний антифриз помаранчевого кольору. Opet Extended Life Antifreeze виступає охолоджуючою рідиною з подовженим строком служби для сучасних та потужних двигунів різноманітної техніки і також потребує попереднього розведення з чистою водою (дистильованою) перед використанням. Спеціальні присадки цього антифризу сумісні з усіма ущільнюючими матеріалами та захищають деталі від окислення та корозії, що сприяє подовженню строку служби та ефективності роботи. Температурні характеристики є практично ідентичними за належного поводження.

Варто зазначити, що не можна змішувати вищезгадані антифризи та охолоджуючі рідини різних кольорів без належної консультації, оскільки це може суттєво погіршити їхні експлуатаційні властивості. Також при підготовці до міжсезонного зберігання необхідно перевірити наповненість оливою картера двигуна, привідних насосів та інших вузлів мащення самохідного обприскувача. Кваліфіковану допомогу у визначенні якості, застосуванні та інших технічних питаннях можна отримати безпосередньо у представників компанії Фукс Мастила Україна – офіційного імпортера продукції бренду Opet.

Звертайтеся до дистриб’юторів та партнерів Opet і отримуйте вигідні пропозиції для власного парку с\г техніки.

Слідкуйте за новинами Opet у Viber та у Facebook.

ПОВЕРНУТИСЯ ДО НОВИН