ПРО НАС

Обираємо антифриз до холодів

Обираємо антифриз до холодів

Виробники автомобілів та двигунів рекомендують виконувати регулярну перевірку охолоджуючої рідини, яка також представляє собою антифриз, особливо до настання пікових температурних сезонів та за інтенсивної експлуатації. Так зване Сезонне технічне обслуговування (ТО) може виявити необхідність превентивної заміни теплоносія або доливання концентрату антифризу.

Нормальна робота двигуна з рідинною системою охолодження залежить від правильного вибору охолоджувальної рідини, технічного стану охолоджуючої системи та її вчасного обслуговування. Виробничі потужності лише антифризів на новітньому заводі Opet Fuchs Madeni Yağ San. Tic. A.Ş. становлять близько 2,5 млн. літрів концентрату у рік та безперервно та повністю контролюються сучасним лабораторним комплексом задля стабільно високого рівня якості продуктів. Охолоджуючі рідини Opet призначені для усіх обслуговуваних систем та доступні у широкій мережі партнерів бренду в Україні.

Оцінити необхідність заміни антифризу можна за його зовнішніми ознаками. Колір та прозорість разом із однорідністю антифризу визначають візуально при сезонному ТО. Варто зауважити, що усі марки антифризів є додатково забарвленими у яскраві кольори для попередження про їх токсичність, а стандартного забарвлення нема, тому що колір антифризу не дозволяє визначити його марку.

Антифризи повинні бути прозорими. Свіжі охолоджуючі рідини Extended Life Antifreeze, Antifreeze Special та Super Antifreeze від Opet, що не були у експлуатації, є прозорими концентратами антифризів. Також у працюючому антифризі не повинно бути плаваючих частинок та домішок, присутності над антифризом шару іншої рідини. Наявність каламуті і забруднень у рідині системи охолодження двигуна вказує на окислення антифризу та спрацьовування присадок, ріст корозійності та необхідність негайної заміни.

Використання портативного рефрактометра за сезонного ТО дозволяє оцінити лише орієнтовну температуру замерзання рідини та за необхідності відкоригувати її шляхом додавання концентрату антифризу у бачок системи охолодження двигуна. Саме за використання концентрату охолоджуючої рідини Opet можна ефективно поповнити запас легувальних додатків (присадок) використовуваної рідини та дещо поновити експлуатаційні властивості антифризу.

Робоча рідина повинна складатися із щонайменше 33% та максимум 67% водного розчину антифризу. Оптимальним значенням суміші є пропорція 1:1, тобто 50% концентрату антифризу та 50% води, за якої температура застигання становить близько -38°С. Разом з цим помаранчева охолоджуюча рідина Extended Life Antifreeze забезпечує ефективний захист від корозії для усіх деталей системи охолодження, у тому числі виготовлених із сучасних сплавів алюмінію. Використання органічних інгібіторів у антифризі Opet Extended Life Antifreeze забезпечує подовжені міжсервісні інтервали у порівнянні з традиційними рідинами.

Силікатовмісна концентрована рідина Opet Antifreeze Special має забарвлення бірюзового кольору та призначена для систем охолодження двигунів внутрішнього згоряння, компоненти яких виготовлені зі сплаву алюмінію і заліза. Переважно застосовується у двигунах із «сухими» гільзами циліндрів. Antifreeze Special не містить нітритів, амінів та фосфатів і виготовлений за гібридною технологією.

Всесезонний охолоджувач Super Antifreeze у вигляді концентрату блакитного кольору призначений для систем охолодження бензинових і дизельних двигунів. Сумісний з компонентами системи охолодження та ущільнюючими матеріалами, запобігає окисленню та корозії.

Для приготування теплоносія за сезонного ТО слід використовувати чисту демінералізовану (дистильовану) воду. Придбати необхідний концентрат антифризу можна на маркетплейсі buy.opet.ua

ПОВЕРНУТИСЯ ДО НОВИН