За умовами експлуатації трансмісійні оливи поділяють на дві основні групи – для механічних коробок перемикання передач (МКПП) і диференціалів. При цьому призначення і позначення олив трансмісії зазвичай є різним навіть в межах асортименту одного бренду, проте бувають і винятки.
З урахуванням конструкційних особливостей агрегатів трансмісії за міжнародною класифікацією Американського інституту нафти API (American Petroleum Institute) трансмісійні оливи (Gear Lubricants − GL) загалом розподіляють на п’ять груп за умовами експлуатації: API GL-1, API GL-2, API GL-3, API GL-4, API GL-5. Найбільш поширеними наразі для легкових автомобілів є оливи четвертої групи, які замінюють попередні та застосовують практично до усіх передач, за винятком гіпоїдних, і п’ятої – для гіпоїдних передач з великим міжосьовим зміщенням.
Для позначення олив з підвищеними протизадирними властивостями для конічних, спіральних, циліндричних та гіпоїдних зубчастих передач вказані різні індекси, наприклад: EP – Extreme Pressure (Opet Fullgear EP 80W-90), HYP – hypoid (Fullgear HYP EP 80W-90). Умови роботи у гіпоїдних передачах більш жорсткі, тому оливи призначені для спірально-конічних передач (API GL-4), не можна використовувати в гіпоїдних передачах (API GL-5) та навпаки.
Типовим прикладом трансмісійної оливи з цільовим призначенням за API GL-4 (МКПП) є високопродуктивна Fullgear EP 80W-90. Низькотемпературний клас в’язкості SAE 80W цього мастильного матеріалу забезпечує можливість нормальної експлуатації до -26°С, а ергономічні фасування оливи, у тому числі каністра об’ємом 3 літри, роблять Fullgear EP 80W-90 відмінним вибором для механічних коробок перемикання передач (МКПП) більшості легкових автомобілів. Окрім цього, може використовуватися у ряді роздавальних коробок повнопривідних автомобілів, для яких регламентовано використання оливи класу API GL-3/4, SAE 90.
Унікальна композиція складових трансмісійної оливи Opet Fullgear HYP EP 75W-80 надає специфічний рівень характеристик за API GL-4+ (Plus) та GL-5, що регламентований для багатьох моделей сучасних легкових авто з комбінованою системою мащення МКПП та головної передачі. Виконує додаткові посилені вимоги французьких автомобілів згідно PSA B71 2330. Синтетична олива Fullgear HYP EP 75W-80 рекомендована також для гіпоїдних передач широкого ряду пасажирських машин останніх поколінь.
Серія спеціалізованих олив виключно для диференціалів Fullgear HYP EP представлена продуктами у наступних класах SAE: 75W-90, 80W-90 та 85W-140. Загалом оливи, у яких рівень в'язкості закінчується на 140, наприклад, SAE 85W-140, мають інше призначення, вони не для легкових автомобілів. Натомість Fullgear HYP EP 75W-90 та Fullgear HYP EP 80W-90 – високоефективні автомобільні трансмісійні оливи для систем гіпоїдних передач, диференціалів та мостів і більшості роздавальних коробок, що працюють у складних та жорстких обставинах. Спеціальна формула цих олив забезпечує відмінний захист від зносу, який трапляється при роботі в екстремальних умовах експлуатації.
Олива Fullgear FRM MT-D 75W-90 з неперевершеними показниками є винятковим вибором для високопродуктивних диференціалів сучасних конструкцій вантажних та легкових автомобілів. Особливі фрикційні характеристики оливи Opet Fullgear LS 80W-90 виконують вимоги самоблокувальних диференціалів підвищеного тертя згідно API GL-5 LS (Limited Slip). Оптимально підібрані композиції легувальних додатків синтетичних олив Fullgear FRM Plus 75W-90 та Fullgear FRM 75W-90 належним чином виконують вимоги гіпоїдних механізмів та є сумісними з кольоровими металами МКПП, чим забезпечують поєднання одразу двох груп GL-5 та GL-4 за API, тобто ці продукти є універсальними.
Трансмісійні оливи Opet Fullgear для легкових автомобілів ефективно знижують зношування коробок передач та роздавальних механізмів і диференціалів, захищають металеві поверхні трансмісії від корозії, зменшують шум і вібрацію та покращують паливну ефективність авто і задоволення від водіння. Скористайтеся підбором Fullmatch вже зараз.
Долучайтеся до Opet у Viber та у Facebook, щоб отримувати актуальну інформацію та фахові консультації.
Поширити
ПОВЕРНУТИСЯ ДО НОВИН