ПРО НАС

Спеціальні оливи для позашляхової техніки.

Спеціальні оливи для позашляхової техніки.

Спеціальна позашляхова техніка відрізняється за призначенням, конструкцією робочих та керувальних механізмів і за специфічними умовами експлуатації. До неї зазвичай відносять бульдозери, навантажувачі, екскаватори, різноманітні дорожньо-будівельні та кар’єрні машини. Сільськогосподарська техніка теж належить до категорії позашляхової, але все ж працює окремо. Розглянемо у розрізі вищеописаних особливостей, чим відрізняються мастильні матеріали для ряду позашляхової спецтехніки.

Для початку варто зазначити, що позашляхова техніка спеціального призначення характеризується певними конструкційними особливостями та умовами експлуатації, через що до універсальних тракторних олив UTTO висуваються специфічні додаткові вимоги:

  • різноманітність призначення (транспортування, будівельні та дорожні роботи, навантаження та розвантаження, кар’єрні та лісові роботи);
  • керування робочими механізмами в більшості здійснюється гідравлічними передачами, що призводить до збільшення ємності гідравлічних систем;
  • сумісність з усіма механічними, гідромеханічними і гідравлічними приводами і механізмами керування з великими коробками передач, розподілювальними коробками, планетарними передачами, підсилювачами, блокувальними пристроями тощо;
  • забезпечення перемикання передач без втрати крутного моменту у широкому діапазоні швидкостей руху і з великою передавальною потужністю (powershift);
  • можливість роботи з навісним оснащенням чи причіпними пристроями для виконання будівельних, дорожніх, підйомних робіт тощо.

З метою можливості спільного застосування олив в механічних, гідравлічних передачах та фрикційних механізмах кар’єро-видобувної, дорожньо-будівної та обслуговуючої техніки вимагається підвищення їх універсальності, що враховано при розробці компанією Opet Fuchs спеціальних олив серії Fullgear. Уніфіковані оливи Fullgear FD 10W-30, Fullgear CT 10W/30/50 є багатофункціональними мастильними матеріалами класу UTTO, характеристики яких акцентовані на відповідність вимогам спецтехніки, зокрема ключових галузевих специфікацій AllisonCaterpillarKomatsuVolvo та ін. Окрім цього, продуктами Opet заповнюється з конвеєра техніка CNH та ряд інших брендів.

Несприятливе навколишнє середовище, як от пил, бруд та подекуди сніг, підвищує вірогідність забруднення оливи. Підвищені миючі і протизношувальні властивості олив Opet Fullgear FD та Fullgear CT покликані забезпечувати надійний захист механізмів та вузлів спеціальної позашляхової техніки будівельного та кар’єрного призначення у таких умовах, беручи «удар» на себе.

Широкий діапазон робочих температур трансмісій вимагає застосування оливи з високим індексом в'язкості, як от всесезонна Fullgear FD 10W-30, що рекомендована для застосування на протязі всього року. У залежності від температурних умов та специфікацій виробника техніки, для сезонного використання призначені оливи Fullgear CT у класах в’язкості SAE 10W, 30 та 50. Спеціальні фрикційні властивості цих мастильних матеріалів також забезпечують належну роботу занурених в оливу потужних фрикційних гальм та зчеплень.

Тривалі перерви в роботі кар’єрних та шляхобудівних машин та їх утримання на відкритому повітрі вимагають високих антикорозійних і захисних властивостей не лише трансмісійних, а й моторних олив. Зокрема це особливо актуально за роботи двигунів на дизельному паливі нестабільної якості та з великим вмістом сірки.

Внаслідок специфічних умов експлуатації не всі автомобільні моторні оливи можуть застосовуватися у двигунах будівельної та позашляхової техніки. Спеціально для двигунів позадорожньої техніки, які експлуатуються на паливі з вмістом сірки більше 0,5%, призначені сезонні моторні оливи Opet серії FullMono XH SAE 10та 30.

Багатофункціональні UTTO-оливи Opet Fullgear для трансмісій, гідравлічних систем, кінцевих передач та валів відбору потужності відповідають не тільки вимогам щодо експлуатаційних груп АРІ та SAE, але й особливим вимогам, зазначених у специфікаціях виробників техніки.

Ознайомитися з переліком, детальними рекомендаціями щодо застосувань, а також здійснити підбір можна на сайті www.opet.ua

У позашляхових транспортних засобах також широко застосовуються звичайні неуніфіковані оливи для двигунів, трансмісій, систем гідравліки, а також охолоджуючі рідини та мастила. Пропонуємо скористатись всіма перевагами сервісу Fullcheck LAB від Opet Lubricants, що дозволяє виконати діагностику стану вузлів техніки на основі аналізу оливи. Звертайтеся за подробицями.

ПОВЕРНУТИСЯ ДО НОВИН