ПРО НАС

Як правильно обирати антифриз

Як правильно обирати антифриз


Про те, що періодично потрібно міняти моторну оливу, знає кожен власник транспортного засобу. Але не меншої уваги заслуговує також і антифриз. Система охолодження двигуна виконує важливу роль – вона забезпечує підтримання оптимального/робочого теплового стану двигуна за допомогою циркуляції охолоджувальної рідини, яка має захищати блок циліндрів, циркуляційний насос, шланги та ущільнення від корозії. Тому доречно використовувати саме антифриз на протязі всього року – він стійкий до замерзання взимку та до кипіння літом.

Сучасні антифризи – це водні розчини багатоатомних спиртів (етиленгліколю та пропіленгліколю). Барвник до їх складу додається лише для відмінності від інших рідин та виявлення місць пошкодження охолоджувальної системи. Кількість самого барвника в антифризі мінімальна і не є якісним показником. Тому для системи охолодження вкрай важливо вибирати антифриз не по кольору, а згідно з вимогами виробника вашого транспортного засобу – будь то легковий автомобіль, трактор чи магістральна вантажівка.

Однією з найголовніших функцій антифризу є захист всієї системи охолодження від корозії. Цю функцію виконують пакети присадок, і від їх якості залежить, як саме антифриз буде справлятись з цим завданням. З іншої стороні, якість та кількість цих присадок впливають і на вартість охолоджувальної рідини в цілому. Від складу антифриза залежить інтервал його заміни, тому виробники легкових та комерційних транспортних засобів в своїх інструкціях по експлуатації вказують тип необхідного антифризу, пропорцію змішування антифризу з водою та інтервал заміни суміші «антифриз – вода».

Таким чином, при виборі охолоджувальної рідини варто звертати увагу на рекомендації виробника техніки, склад антифризу, та вибирати перевіреного виробника, який гарантує якість своєї продукції.

Opet Extended Life Antifreeze
Концентрат охолоджувальної рідини помаранчевого кольору, створений на основі етиленгліколю, володіє всіма необхідними властивостями, забезпечуючи ефективний та тривалий захист від корозії в двигунах, виготовлених за сучасними технологіями зі сплавів алюмінію. Продукт розроблений із застосуванням технології органічних кислот (ОАТ) і не містить амінів, нітритів, фосфатів і силікатів.
Специфікації: VW TL 774-F (G12+); ASTM D 3306; CUMMINS (ISBE двигуни); DEUTZ TR-0199-99-1115; FORD WSS-M97B44-D; GM 6277M; JOHN DEERE; MAN 324 TYPE SNF; MB-APPROVAL 325.3; MWM 0199-99-2091; MTU/WARTSILA/WAUKESHA; KOBELCO/KOMATSU/LIEBHERR; RENAULT TYPE D; VOLVO; DAF 74002.

Opet Super Antifreeze (BS 6580:1992; TS 3582)
Це високоякісний концентрат охолоджувальної рідини блакитного кольору, що відповідає вимогам Британського стандарту BS 6580:1992. Виробляється на основі етиленгліколю, тому сумісний з усіма деталями і ущільнювальними матеріалами системи охолодження двигунів більшості автомобілів. Захищає систему охолодження двигуна від окислення і корозії, та запобігає явищу електролізу в системі охолодження двигуна, продовжуючи термін її служби.

ПОВЕРНУТИСЯ ДО НОВИН